Return to Normal View

DOE Homepage Students Educators Community Family Administrators and Staff MyFlorida.com

Florida Department of Education

DOE Home

Educator Recruitment, Development, & Retention

 

  Educator Recruitment, Development, & Retention  

Text Index Google Custom Search

2010 Outstanding Assistant Principal Achievement Award District Winners

Elementary School

  • Vicki Flournoy
    Broward County
    Lauderdale Manors Elementary School
    Fort Lauderdale, FL
  • Cherise Brummer
    Collier County
    Golden Terrace Elementary School
    Naples, FL
  • Patricia Stream
    Manatee County
    Samoset Elementary School
    Bradenton, FL
  • Matthew Phillips
    Osceola County
    Neptune Elementary School
    St. Cloud, FL
  • Judith Cosh
    Pasco County
    Chasco Elementary School
    Port Richey, FL
  • Keaton Schreiner
    Seminole County
    Eastbrook Elementary School
    Winter Park, FL
  • DeeAnn Hughes
    Wakulla County
    Shadeville Elementary School
    Crawfordville, FL

Middle School

  • Mary Kate Parton
    Miami-Dade County
    John F. Kennedy Middle School
    North Miami Beach, FL
  • Emily Harrison
    St. Johns County
    Fruit Cove Middle School
    St. Johns, FL
  • Janene Fitzpatrick
    Suwannee County
    Suwannee Middle School
    Live Oak, FL

High School

  • Samuel Jackson Jr.
    Bay County
    J.R. Arnold High School
    Panama City Beach, FL
  • Claudia Shirley
    Brevard County
    West Shore Jr./Sr. High School
    Melbourne, FL
  • Dan Finley
    Clay County
    Fleming Island High School
    Fleming Island, FL
  • Kathlyn McMichael
    Escambia County
    Pensacola High School
    Pensacola, FL
  • Matthew Mederios
    Lee County
    North Fort Myers High School
    North Fort Myers, FL
  • William Massolio
    Sarasota County
    North Port High School
    North Port, FL
  • Mallissa Hamilton
    St. Lucie County
    Treasure Coast High School
    Port St. Lucie, FL

Outstanding Assistant Principal Award Program