Return to Normal View

DOE Homepage Students Educators Community Family Administrators and Staff MyFlorida.com

Florida Department of Education

DOE Home

Educator Recruitment, Development, & Retention

 

  Educator Recruitment, Development, & Retention  

Text Index Google Custom Search

2007 Outstanding Assistant Principal Achievement Award District Winners

Elementary School

  • Harriet Smith-Taylor
    Bay County
    Parker Elementary School
    Panama City, FL
  • Kelli Dufresne
    Brevard County
    Cape View Elementary School
    Cape Canaveral, FL
  • Kimberly Newsome
    Hillsborough County
    Bryan Elementary School
    Plant City, FL
  • Concepcion Santana
    Miami-Dade County
    Claude Pepper Elementary School
    Miami, FL
  • Diane Crook- Nichols
    Osceola County
    Reedy Creek Elementary School
    Kissimmee, FL
  • Sherry Aemisegger
    Pinellas County
    McMullen-Booth Elementary School
    Clearwater, FL
  • Dawn Alt
    Santa Rosa County
    West Navarre Intermediate School (Pre-K, 3rd-5th)
    Navarre, FL
  • Robert Navarro
    Seminole County
    Winter Springs Elementary School
    Winter Springs, FL
  • Linda Menikheim
    St. Lucie County
    Windmill Point Elementary School
    Port St. Lucie, FL
  • Lydia Martin
    St. Lucie County
    St. Lucie West K-8 School
    Port St. Lucie, FL
  • Sharon Kemp
    Wakulla County
    Medart Elementary School
    Crawfordville, FL

Middle School

  • Anna Prevost
    Bay County
    New Horizons Learning Center (6th-12th)
    Panama City, FL
  • Daniel “Todd” Scheuerer
    Brevard County
    Space Coast Jr/Sr High School
    Cocoa, FL
  • Todd Racine
    Indian River County
    Oslo Middle School
    Vero Beach, FL
  • Hilca Thomas
    Miami-Dade County
    Howard A. Doolin Middle School
    Miami, FL
  • Larry Meadows
    Osceola County
    Discovery Intermediate School (6th-8th)
    Kissimmee, FL
  • Robin Mobley
    Tyrone Middle School
    St. Petersburg, FL
  • Richard Cobb
    Santa Rosa County
    Gulf Breeze Middle School
    Gulf Breeze, FL
  • Pamela Shellman-Ross
    Seminole County
    Teague Middle School
    Altamonte Springs, FL

High School

  • Kevin Garrigan
    Bay County
    Bay High School
    Panama City, FL
  • Catherine Halbuer
    Brevard County
    Merritt Island High School
    Merritt Island, FL
  • Audrey Miller
    Hillsborough County
    Middleton High School
    Tampa, FL
  • Phillip Carr
    Hillsborough County
    Spoto High School
    Riverview, FL
  • Shawn O'Keefe
    Indian River County
    Sebastian River High School
    Sebastian, FL
  • Dawn Baglos
    Miami-Dade County
    Dr. Michael M. Krop Senior High School
    Miami, FL
  • Grover Butler
    Osceola County
    Harmony High School
    St. Cloud, FL
  • Christine Wolff
    Pasco County
    Wesley Chapel High School
    Wesley Chapel, FL
  • Barry Coleman
    Seminole County
    Winter Springs High School
    Winter Springs, FL
  • Katherine Sanchez
    St. Johns County
    Bartram Trail High School
    Jacksonville, FL
  • Kerry Padrick
    St. Lucie County
    Fort Pierce Central High School
    Fort Pierce, FL

Outstanding Assistant Principal Award Program